AÇIK RIZA METNİ


Kişisel Verilerin Korunması Açık Rıza Metini

Etki Avukatlık ile iletişim kurmak ve talepte bulunmak için iletişim formunu doldurarak ad, soyad, iletişim bilgileri ve metin içeriğinde kişisel verilerini veren kişiler verilerini açık rızasıyla verdiklerini kabul etmiş olmaktadırlar.

Etki Avukatlık iletişim formu kullanan kullanıcıların paylaşmış olduğu ad soyad, iletişim bilgisi ve soru içeriğinde yer alan kişisel verilerini;

a) İletişim formunu kullanan kişiye doğru hitap edilebilmesi,

b) Kullanıcının iletişim formu aracılığı ile yapmış olduğu talebin teyidi ve iletişim formu verilerinin istatistiksel amaçla tespiti,

c) Doğabilecek uyuşmazlıklarda delil olarak kullanılması amaçlarıyla sınırlı olarak işlemektedir.

Bu kişisel veriler üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Uzaktan iletişim araçları ile verdiğimiz hizmetlerde teknik altyapımız gereği hizmet sunulan platformların sunucuları yurt dışında olduğundan ayrıca Zoom, Whatsapp, TeamViewer, AnyDesk gibi yardımcı ek yazılımlar kullandığımızdan kişisel verileriniz teknik anlamda yurt dışına aktarılmış olmaktadır.

Bu kişisel verilerinizin yurt dışına aktarılmasına açık rıza göstermez iseniz uzaktan iletişim araçları ile size hizmet verme imkanımız bulunmadığından randevu alarak fiziki görüşme talep edebilirsiniz.

Bu kişisel veriler, Kanunun 5. maddesinde belirtilen “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusunun meşru menfaati için zorunlu olması” hukuki sebebine dayalı olarak iletişim formu aracılığıyla otomatik olarak işlenmektedir.

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” göre Etki Avukatlık Bürosu’nun aşağıdaki iletişim adreslerine başvurarak yapabilirsiniz.

BİR SORUNUZ MU VAR?